A 2014-es olimpiai csapatok érméinek minősítése( SoCi 2014)

click fraud protection

A szovjet XXII. Téli olimpián az orosz nemzeti csapat sikerült rekordot készíteni a megnyert díjak számához. Ez az első alkalom után összeomlott a Szovjetunió az orosz válogatott is részt vett az 1994-es olimpia Lillehammer, győztes 23 érmet.20 éve ez volt a legjobb eredményünk, melyet csak ebben az évben lehetett meghaladni.

De mi csapatunk tábort tagországok „fehér” olimpia végeredmény fog mondani a mai értékelése érem olimpiai csapat 2014 .

tartalom:

• 10. Franciaország( arany - 4 ezüst - 4, bronz - 7)
  • 9. Ausztria( 4 zolotye- ezüst - 8, bronz - 5)
  • 8. Belarusz( arany - 5, ezüst - 0bronz - 1)
  • 7. Svájc( arany - 6, ezüst - 3, bronz - 2)
  • 6. Németország( arany - 8, ezüst - 6, bronz - 5)
  • 5. Hollandia( arany - 8, ezüst - 7bronz - 9)
  • 4. US( arany - 9, ezüst - 7, bronz - 12)
  • 3. Kanada( arany - 9, ezüst - 10, bronz - 5)
  • 2. Norvégia( arany - 11 ezüst -5, bronz - 10)
  • 1. Oroszország( az aranyszínűek - 13, ezüst - 11 bronz - 9)

10. Franciaország( arany - 4 ezüst - 4 bronz - 7)

francia sportoló vett aranyat biatlon, snowboard és freestyle. A legtermékenyebb tag az Marten Fourcade, aki két aranyérmet és egy ezüstérmet nyert a biatlonban.

9. Ausztria( 4 zolotye- ezüst - 8, bronz - 5)

osztrákok nyert olimpiai aranyat biatlon, ugrálás, hegyi síelés és szánkó.Az osztrák válogatott minden díját nagy nehézséggel a hegyi síelésre adták.

8. Belarusz( arany - 5, ezüst - 0, bronz - 1)

Belarusy 3 díjat nyert legmagasabb rendű biatlon és 2 freestyle. Különösen megkülönböztetve az olimpián, Daria Domracheva biatéttel, aki három aranyérmet vesz el a Játékokon.

7. Svájc( arany - 6, ezüst - 3 bronz - 2)

svájci sportoló nyert aranyat a síelés, snowboard és a síelés. Dario Cologna síelője, aki két legmagasabb színvonalú díjat nyert, leginkább megkülönböztette magát. A Svájc női hoki csapata a Játékok bronzérmesévé vált.

6. Németország( arany - 8, ezüst - 6 bronz - 5)

németek arany alpesi sí, északi összetett, síugrás és szánkó.Lugers Tobias Arlt Németország, Natalie Heisenberg, Felix Loch és Tobias Wendl van 2 olimpiai érmet a legmagasabb színvonalon.

5. Hollandia( gold - 8 Silver - 7 bronz - 9)

holland lenyűgözött mindenkit tudását a korcsolyázás. Ebben a fegyelemben a holland sportolók 6 aranyérmet nyertek. Négyszer a csapat tagjai tudomásul a dobogóra - a verseny a férfiak 10 000 5000 és 500 méter, valamint a verseny a nők per 1 500 méter.

4. USA( arany - 9 ezüst - 7 bronz - 12)

amerikaiak kapott legnagyobb elismerés síelés, snowboard, freestyle és jégtánc. A női jégkorong csapat a Játékok ezüstérmese lett.

3. Kanada( arany - 9, Ezüst - 10 Bronze - 5)

kanadaiak nyert aranyat bob, curling, freestyle sí, jégkorong és a rövid pályán. Figyelemre méltó, de egy csapat sportolója nem kapott többet egy érménél.

2. Norvégia( arany - 11 ezüst - 5, bronz - 10)

norvégok a legerősebb az összes a biatlon, északi összetett, sífutás és lesiklás.2 arany díjazottjai Marit síelők és Jorgen Bjerg Graabak és biathletes Ole Einar Berndalen és Emil Svendsen.

1. Oroszország( arany - 13 ezüst - 11 bronz - 9)

Az oroszok az első bob, skeleton, snowboard, műkorcsolya, biatlon és rövid pályán. Major csillagok az aktuális olimpiai acél Victor Ahn, díjakat nyert 3 arany és Tatiana Volossozhar és Maxim Trankov kétszer elfoglaló felső talapzaton.