Hodnotenie medailí olympijských tímov Soči 2014( konečná medaila)

click fraud protection

Na zimných olympijských hrách XXI. V Soči sa ruský národný tím podaril vytvoriť rekord za počet vyhraných cien. Po prvýkrát od kolapsu Sovietskeho zväzu sa ruský tím zúčastnil olympijských hier Lillehammer v roku 1994 a získal 23 medailí.Už 20 rokov bol to náš najlepší výsledok, ktorý bolo možné prekonať len tento rok.

Ale to, čo tím položili krajinami "bielych" olympiádu v konečnom poradí povie náš dnes hodnotenie medailových olympijské tímy Soči 2014 .Obsah

:

• 10. France( gold - 4, strieborný - 4, bronz - 7)
  • 9. Rakúsko( 4 zolotye- strieborná - 8, bronz - 5)
  • 8. Bielorusko( zlato - 5, strieborná - 0bronz - 1)
  • 7. Švajčiarsko( zlato - 6, striebro - 3, bronz - 2)
  • 6. Nemecko( zlato - 8, striebro - 6, bronz - 5)
  • 5. Holandsko( zlato - 8, striebro - 7bronz - 9)
  • 4. USA( gold - 9, strieborný - 7, bronz - 12)
  • 3. Kanada( gold - 9, striebro - 10, bronz - 5)
  • 2. Nórsko( gold - 11 strieborná -5, bronz - 10)
  • 1. Rusko( zlaté - 13, Silver - 11 Bronze - 9)

10. France( gold - 4 Silver - 4 Bronze - 7)

francúzski atléti získala zlato v biatlone, snowboardu a freestyle. Najproduktívnejším členom bol Marten Fourcade, ktorý získal dve zlaté medaily a jednu striebornú medailu v biatlone.

9. Rakúsko( 4 zolotye- strieborná - 8, bronz - 5)

Rakúšania získal olympijské zlato v biatlone, jumping, lyžovanie a sánkovanie. Všetky ceny rakúskeho národného družstva boli s veľkými ťažkosťami vyslané do lyžiarskeho lyžovania.

8. Bielorusko( zlato - 5, striebro - 0, bronz - 1)

Belarus 3 ocenenie získala najvyššie poradie v biatlone a 2 freestyle. Na olympiáde obzvlášť vyznamenali biaratérka Daria Domracheva, ktorá odohrá tri zlaté medaily z hier.

7. Švajčiarsko( gold - 6, Silver - 3 Bronze - 2)

Švajčiarski športovci vyhrali zlato v lyžovaní, snowboarding a lyžovanie. Lyžiar Dario Cologna, ktorý získal dve ocenenia najvyššieho štandardu, sa najviac vyznamenal.Športový šampión žien sa stal bronzovým medailistom v hrách.

6. Nemecko( gold - 8 Silver - 6 Bronze - 5)

Nemci získala zlato v alpskom lyžovaní, severskú kombináciu, skoky na lyžiach a sánkovanie. Pre saní Tobias Arlt Nemecka, Natalie Heisenberg, Felix Loch a Tobias Wendl majú 2 olympijských medailí na najvyššej úrovni.

5. Holandsko( gold - 8 Silver - 7 bronz - 9)

Dutch čudovať každý s jeho zručnosť v korčuľovanie. Práve v tejto disciplíne získali športovci z Holandska 6 zlatých medailí.Štvornásobok členovia tímu vzali všetky stupne víťazov - v závode u mužov 10 000 5000 a 500 metrov, rovnako ako v závode u žien na 1 500 metrov.

4. USA( gold - 9 strieborná - 7 bronz - 12)

Američanov získal najvyššie ocenenie v lyžovanie, snowboarding, freestyle a krasokorčuľovanie.Ženský hokejový tím sa stal strieborným medailistom v hrách.

3. Kanada( gold - 9, Silver - 10 Bronze - 5)

Kanaďania vyhrali zlato v boboch, curling, freestyle lyžovanie, ľadový hokej a krátke trate. Je pozoruhodné, ale nie jeden športovec tohto družstva získal viac ako jednu medailu.

2. Nórsko( gold - 11 strieborná - 5, Bronze - 10)

Nóri boli najsilnejšie zo všetkých v biatlone, severskej kombinácii, beh na lyžiach a zjazdové lyžovanie.2 zlaté ocenenie šiel Marit lyžiarov a Jørgen Bjerg Graabak a biatlonistov Ole Einar Berndalen a Emil Svendsen.

1. Rusko( gold - 13 strieborná - 11 bronz - 9)

Rusi boli prví v bobovej, kostrou, snowboarding, krasokorčuľovanie, biatlone a krátke trate. Hlavné hviezdy súčasného olympiáde ocele Victor Ahn, ocenenie získal 3 zlaté a Tatiana Volossozhar a Maxim viacstránkovom dvakrát zaberať hornej podstavec.