Najsnažniji psi na svijetu( 5 fotografija)

click fraud protection

Da bi se utvrdio tko je najjači pas, koristi se metoda koja su već dugo testirana od strane naroda na sjeveru, to jest prijevoz po psima tereta različitih težina. Postoji i Međunarodna udruga za utezivanje težine( skraćeno IWPA), koja organizira godišnja natjecanja među psima raznih pasmina u SAD-u i Kanadi, koja se održava u razdoblju od rujna do ožujka. Psi, podijeljeni prema vlastitoj težini u 8 kategorija, izvucite teret na udaljenosti od 16 stopa( gotovo 5 metara).Ovisno o dostupnosti snijega, koriste se sanjke ili kolica na kotačima. Ponekad se održavaju natjecanja na umjetnom snijegu. Pobjednik je pas koji je teret nosio brže od ostalih do određene udaljenosti, uzimajući u obzir omjer tereta i vlastitu težinu. Zdravlje sudjelujućih pasa posvećuje se velika pažnja, tako da za cijeli život organizacije( od 1984.) nitko nije ozlijeđen tijekom natjecanja. Najjači psi dodjeljuju se nagradama, a imena najboljih od najboljih donose se u Hall of Fame.
Ova zbirka će sadržavati pse iz IWPA Hall of Fame, kao i druge poznate rekorde iz cijelog svijeta.

Najmoćniji pas u težinskoj kategoriji do 150 kilograma( 68 kg) u povijesti IWPA bio je pas pasa Bordeaux pasa kralja Dukesa. Ovo je nadimak koji mu je dano nakon pobjeda, u pravom imenu - CH.Mount Siani Dukes of Gold. Ovaj je pas prvi put sudjelovao u natjecanju za skladištenje tereta 2004, kada je imao 2 godine. Za sedam godina sportske karijere, kralj Duke je osvojio 9 zlatnih medalja i postavio svjetski rekord za svoju težinsku klasu, prenoseći teret od 1450 funti( 657 kg) na sanjku. U sportskoj karijeri kralja Duke, bilo je poraza, ali samo je 4 pasa moglo poraziti. Istodobno od svih natjecanja, kralj Duke se uvijek vraćao s medaljom dostojanstva. Godine 2011. King Duke je završio svoju sportsku karijeru. Umro je u 2013. godini.

kralj Duke tijekom natjecanja:

Foto kralj Vojvoda od svojih brojnih nagrada:

U težinskoj kategoriji do 40 funti( 18 kg) je pas norveški Elkhound zove gospođica Rose Petal Martin / gospođica Rose Petal Martin. Rosaova karijera započela je 2006. godine. U prvenstvenoj sezoni osvojila je srebro u natjecanjima na snijegu i na kotačima. Sljedeće sezone, Rosa je propustila, jer.bio na rodiljnom dopustu: rodila je 9 štenaca. Godine 2008. Rose se vratila na natjecanje i osvojila zlato u obje discipline: na snijegu i na kotačima. Nakon toga, Rosa je više puta osvojila zlatne medalje. Završila je svoju sportsku karijeru 2012. godine. Njezin najbolji rezultat na kotačima opterećenja 1615 funti( 732 kg), dok je u snijeg 815 funti( 369 kg), što je svjetski rekord u svojoj težinskoj kategoriji.

U težinskoj kategoriji do 60 funti( 27 kg) ušao u povijest pasmine Stari engleski buldog po imenu Razzor / Razzor. Nije mu se sviđalo natjecanja u snijegu( iako je osvojio srebro), ali je imao nekoliko jednakima u natjecanjima na kotačima kolica nacrtana, gdje je više puta osvojio zlato. Njegov osobni rekord na kotačima je teret od 2,915 funti( 1320,5 kg).Nestanak je napustio ovaj svijet( na IWPA web stranici poetično je rekao da je "hodao dugom") u 2013.

U težinskoj kategoriji do 100 funti( 45 kg) i dalje svijetli pas pasmine aljaski malamut nazvan Raider / Raider. Njegov osobni rekord na kotačima iznosi 4575 funti( 2.072,5 kg).

Koji pas je najjači u povijesti svijeta? Postoje različiti odgovori na ovo pitanje. U nekim izvorima je izvijestila da najveći teret koji je prevozio pas na vagonu bio je 2905 kg .Ovaj teret bio je željeznički tračnici, a ovaj je pas - sv. Bernarda nazvao Reittes Brandy Bear. Pas je vukao ovaj teret na udaljenosti od 4,57 m. Za manje od 90 sekundi.10 dana prije toga, isti je pas pomaknuo 2993 kg iz svog mjesta, ne zadovoljavajući zadano vrijeme. Međutim, drugi izvori izvještavaju da najjači pas na svijetu bio je njemački pas koji je preselio 3428,5 kg .
Tako je najjači pas u odnosu na vlastitom težinom je Newfoundland zove Barbara Allens Crna Hans, težine 44 kg, 2289 kg, od kojih je vukao na betonsku podlogu u Bothell( SAD) 20. srpnja 1979 godine.
je napomenuti da je Great Dane, St. Bernard, Newfoundland, bordoška doga( uzgajati kralja Dukes), tvrdeći naslov najjačih pasmine su uključene u popis najvećih pasmina pasa, što je sasvim logično.