Ocjenjivanje medalja olimpijskih momčadi Soči 2014( finale medalje)

click fraud protection

Na XXI. Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, ruska reprezentacija uspjela je postaviti rekord za broj osvojenih nagrada. Po prvi put nakon raspada Sovjetskog Saveza, ruski tim sudjelovao je na Olimpijskim igrama Lillehammer 1994. godine, osvojivši 23 medalje. Za 20 godina ovo je bio naš najbolji rezultat, što je bilo moguće nadmašiti tek ove godine.

No, ono što tim utaborili zemalja članica „bijeli” OI u završnoj poretku će reći naš danas klijenata medalja olimpijskih timova Sočiju 2014 .

sadržaj:

• 10. Francuska( zlato - 4, srebro - 4, bronca - 7)
  • 9. Austrija( 4 zolotye- srebro - 8, bronca - 5)
  • 8. Bjelorusija( zlato - 5, srebro - 0bronce - 1) 7.
  • Switzerland( zlato - 6, srebro - 3 bronce - 2)
  • 6. Njemačka( zlato - 8, srebro - 6, bronca - 5)
  • 5. Nizozemska( zlato - 8, srebro - 7bronce - 9)
  • 4. US( zlato - 9, srebro - 7, bronca - 12)
  • 3. Kanada( zlato - 9, srebro - 10, bronca - 5)
  • 2. Norveška( zlato - 11 srebro -5, bronca - 10)
  • 1. Rusija( zlatne one - 13, Silver - 11 brončana - 9)

10. Francuska( zlato - 4 Silver - 4 brončana - 7)

Francuski sportaši je zlato, biathlon snowboard i slobodno. Najplodniji član bio je Marten Fourcade, koji je osvojio dvije zlatne medalje i jednu srebrnu medalju u biatlonu.

9. Austrija( 4 zolotye- srebro - 8, bronca - 5)

Austrijanci osvojili olimpijsko zlato u biatlonu, skakanje, brdski skijanje i luge. Sve nagrade austrijske nacionalne reprezentacije s velikom poteškoćom pružale su skijašku skijašku energiju.

8. Bjelorusija( zlato - 5, srebro - 0, bronca - 1)

Belarusy 3 nagrade osvojili najviši red u biatlonu i 2 slobodno. Posebno se ističe na Olimpijadi, biatlonici Daria Domracheva, koji će odnijeti tri zlatne medalje iz Igara.

7. Švicarska( zlato - 6, Srebro - 3 Bronca - 2)

Švicarski sportaši osvojili zlato u skijanje, snowboarding i skijanje. Dario Cologna, koji je osvojio dvije nagrade od najvišeg standarda, najviše se istaknuo.Ženska hokejaška momčad Švicarske postala je brončana medalja Igara.

6. Njemačka( zlato - 8, srebrna - 6 Bronca - 5)

Nijemci uzeo zlato u alpskom skijanju, Nordijska kombinacija, skijaški skokovi i luge. Dečki iz Njemačke Tobias Arlt, Natalie Heisenberg, Felix Loch i Tobias Wendl imaju 2 olimpijske medalje najvišeg standarda.

5. Nizozemska( zlato - 8, srebro - 7, bronca - 9)

Nizozemci impresionirali su svatko sa svojim sposobnostima na klizanju. U ovoj je disciplini sportaši iz Nizozemske osvojili 6 zlatnih medalja.Četiri puta članovi tima je sve na postolje - u utrci za muškarce 10 000 5000 i 500 metara, kao i na utrku u žena po 1 500 metara.

4. SAD( zlato - 9 srebro - 7 brončana - 12)

Amerikanci dobio vrhunske ocjene u skijanje, snowboarding, slobodno i led ples.Ženska hokejaška momčad postala je srebrni medalistica Igara.

3. Kanada( zlato - 9, srebrni - 10 Bronca - 5)

Kanađani osvojili zlato u saonice za utrku, curling, slobodno skijanje, hokej na ledu i kratke staze. Vrijedno je spomenuti, ali niti jedan sportaš ove momčadi nije osvojio više od jedne medalje.

2. Norveška( zlato - 11 srebro - 5, bronca - 10)

Norvežani su bili najjači od svih u biatlonu, Nordijska kombinacija, cross-country skijanje i spust skijanje.2 zlatne nagrade otišao Marit skijaša i Jørgen Bjerg Graabak i biathletes Ole Einar Berndalen Emil Svendsen.

1. Rusija( zlatna - 13 srebrni - 11 brončana - 9)

Rusi su bili prvi u saonice za utrku, kostur, snowboarding, umjetničkom klizanju, biatlonu i kratke staze. Glavne zvijezde trenutne Olimpijade čelika Viktor Ahn, osvojenih nagrada 3 zlata i Tatjana Volossozhar i Maxim Trankov dva puta zauzima vrh postolja.