Nejrychlejší člověk na světě je Usain Bolt

click fraud protection

Kdo je nejrychlejší člověk na světě?Během sto metrů v 9,58 sekundách se může stát pouze člověk na světě - Usain Bolt( Usain Bolt), fenomenální sportovec. Je to nejrychlejší muž, který v současné době drží světový rekord v 100 metrů sprintu( vyrobeno v Berlíně v roce 2009 a dokonce překonala svůj předchozí rekord 9,69 sekundy na olympijské hry 2008 v Pekingu).Jeho maximální rychlost během sprintu byla 44,72 km / h .Jedná se o maximální rychlost osoby a není možné ji dlouhodobě udržovat. Bolt dokázal vyvinout takovou rychlost na segmentu mezi 60 a 80 metry a u posledních metrů vzdálenosti se jeho rychlost výrazně snížila.

Příběh o úspěchu

Rychlost Usaena Bolta, který se narodil v Jamajce v roce 1986, byl zaznamenán v mladém věku. Do věku 15 let byl známý jako "blesk", díky jeho triumfu na MS juniorů v roce 2002.Tam vyhrál 200 metrů závod, čímž se stal nejmladším zlatým medailistou mezi juniory na světě.Později v tomto roce mu Mezinárodní asociace atletických federací udělila cenu "Rising Star".Dnes Usain předvede seznam deseti nejrychlejších lidí na planetě.

Přes některé překážky - zejména ochromit zranění, která mu nedovolil, aby soutěžit v roce 2004 olympijských her v Aténách - Bolt brzy vzala svět útokem sportu, vyhrál tři zlaté medaile na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008.Jedná se o první sportovce v historii olympijských her, který získal první místo v 100 a 200 metrech štafetových závodech. Byl schopen běžet sto metrů za 9,69 sekundy na 200 metrů, 19,30 sekundy a hořáku 4 do 100 metrů za 37,10, lámání předchozí a olympijských a světových rekordů.A jako "třešně" na dortu: Bolt je první osobou, která během jedné olympiády nastavila tři světové rekordy.

sprinter obhájil svůj titul „nejrychlejší muž na světě“ v Londýně 2012 olympijských her, se stal prvním, kdo dokázal vyhrát zlatou medaili na sto metrů( 9,63 sekundy za) a vzdálenost dvě stě metrů( z 19,32 sekund) ve dvou po sobě následujících olympijských hrách. Na stejných olympijských hrách, on a tři další členové jamajského týmu nastavili nový rekord v relayu 4 až 100 metrů( 36,84 sekundy).Po skončení relé se Bolt s jedním ze soudců hádal. Ten druhý vzal obušku od sportovce, který chtěl obdržet jako suvenýr. Později však Bolt dostal hůlku jako dárek.

Zdá se, že hranice úspěchu je dosaženo, ale 29letý Bolt je příliš rychlý, než aby zůstal klidný.Znovu vstoupil do historie sportu v roce 2016 poté, co vyhrál potřetí za sebou zlatou medaili v sto metrů do svých konečných( pravděpodobně) olympijských hrách v Riu.

nejrychlejší žena na světě

Pokud Usain Bolt je nejrychlejší muž na světě, tak kdo je nejrychlejší žena? Toto je rezident USA Florence Delores Griffith( Joyner), známé fanouškům jako Flo Joe.

Sedmé dítě ve velké rodině( bylo celkově 11 dětí), vychovaných rozvedenou matkou. Florence pamatoval nejen pro jeho aktuální světový rekord 21,34 sekundy ve vzdálenosti 200 metrů a 10,49 sekundy v ženském sto metrů , ale i úzkosti postoj k jejich vzhledu. Jedná se o první ženskou sprinter, která se objevila na pečlivě malovaném běžeckém pásu s krásnou manikourou a v jasné podobě.Ve sportovním světě se Florencie stala pravou ikonou stylu.

Griffith zemřel v roce 1998 v důsledku srdečního záchvatu. V té době byl Flo Joe ve věku 38 let.

Hlavní konkurent firmy Bolt

Usain může být šíleně rychlý, ale není to nejrychlejší na naší planetě.Tato čest patří gepardovi( Acinonyx Jubatus), elegantnímu dramatu žijícímu v Africe a Asii. Tyto ohrožené členy rodiny koček mohou jet rychlostí, přesahující 120 km za hodinu a jsou schopny zrychlit z 0 na 100 km za hodinu za tři sekundy. To je úroveň Bugatti Veyron.

Tak gepard může snadno předjet Usain, ale po pár sto yardů zvíře začne vyčerpat. S dostatečnou předvídavostí bude Usain schopen předstihnout ho. .. pravděpodobně.