Top 10 nejlepších prací World Press Photo 2012

click fraud protection

Byly shrnuty výsledky největší a nejprestižnější soutěže novinářských fotografických reportérů World Press Photo 2012. V soutěži se zúčastnilo 5 247 reportérů ze 124 zemí, které představily 101 254 fotografií.

Představujeme Vám deset nejlepších z nejlepších prací World Press Photo 2012 .Každá z fotografií získala cenu v jedné z devíti kategorií.

10. Čestná cena v kategorii "Horké zprávy" pořídila indický fotograf Salil Bera( Salil Bera).Na fotografii se mužský leopard vrhá na lesníka.Člověk je stále více na území divokých zvířat, takže lidské a leopardské kolize se vyskytují častěji. Na obraze se zvíře nepřežilo záběr s dávkou trankvilizéru a stal se jedním z 260 zvířat, které zemřely v roce 2011.

9. První místo v kategorii "Sport" získalo fotografie amerického reportéra Donalda Miralla Jr.( Donalda Miralleho Jr).Obrázek ukazuje výcvik plavců na Havaji před jedním z nejobtížnějších mistrovství světa v triatlonu ve světě "Ford Ironman".

8. První místo v kategorii "Generální zpravodajství" obdrželo fotografii italského novináře Alexa Majoliho( Alexa Majoliho).Na obrázku demonstrantů na náměstí Tahrira v reakci na odmítnutí Hosního Mubaraka opustit funkci prezidenta.

7. První místo v kategorii "Portréty" získala fotografie Dane Lerke Posselt( Laerke Posselt).Na fotografii vystoupila v Dánsku 27letá herečka Mellika Mehrabanová, dívka z Íránu.Úspěšný debut Mellicy se však uskutečnil v roce 2011 v Íránu.

6. První místo v kategorii "Každodenní život" natočil Damir Sagolj( Damir Sagolj).Autor zachytil fotografii Kim Il Sung na budově v severokorejském Pyongyangu.

5. Na prvním místě v kategorii "Moderní život" byla pořízena Brent Stirton( Brent Stirton).Na fotografii narazí na návykovou látku Maria z ukrajinské Krivoy Rog, prodává své vlastní tělo a během dne bere mnoho mužů.Maria si tak vydělává za sebe a svou 9letou dceru, která vynakládá značné množství peněz na drogy.

4. První místo v kategorii "Horké novinky" převzalo práci Jurije Kozyrev. Obrázek ukazuje libyjské rebely v Ras Lanuf během období konfrontace mezi Muammarem Kaddáfím.

3. První místo v kategorii "Příroda" získala fotografie Jenny Rossové( Jenny E. Rossové).Autor fotografoval ledního medvěda, který se snažil dosáhnout hnízdí ptáků na skalách. Tradiční medvědí jídlo je tuleni, které díky topícímu se ledu nyní obývají sever, zbavujíc dravce obvyklé krmivo.

2. První místo v kategorii Umění a zábava získalo práci Davida Goldmana( Goldmana).Na snímku hraje bicí voják z Kanady, Ben Vandandig, na operační základně Ghar v afghánské provincii Kandahár.

1. První místo v kategorii „Lidé v News“, stejně jako vítězství v nominaci « nejlepší fotografii roku » postřelili Samuel Aranda( Samuel Aranda).Na fotografii žena objímá zraněného syna zraněného během demonstrací v Jemenu, které jsou namířeny proti vládě prezidenta Aliho Abdulláha Saleha. Akce se odehrává v mešitě, která se časem stala polní nemocnicí.

Všichni vítězové World Press Photo shromáždit na výstavě, která přitahuje miliony návštěvníků do různých zemí, včetně Ruska.