• 3. rekord Yuzuru Hanyū
  • 2. rekord Julija Lipnicka
  • 1. rekord Tetiana Wołosożar i Maxim Trankova

10. zapisy Yorin ter Morse

holenderski konkobezhka należą raz rekord 2 Olympics - 2014. pierwszy zestaw na YorinOdległość 1500, Zerwania go w ciągu 1 minuty, 53,51 sekundy. Drugi rekord sportowiec powstała we współpracy z Lotte van Beek i ireen Wüst w pogoni zespołu.

9. Rekord zespołu rosyjskiego w liczbie medali

Odkąd rozpadzie ZSRR najlepszym osiągnięciem dla zespołu rosyjskiego pozostał Olimpijskich w 1994 roku w Lillehammer, gdzie udało nam się zdobyć 23 medali w różnych nominałach. Jednak ten rekord został uszkodzony na olimpiadzie w Soczi, gdy 21 lutego 2014 zespół biathlon kobiet przyniosła do rosyjskiego skarbca 24. medal, który, nawiasem mówiąc, nie była ostatnią.

8. Rekord Sang-Hwa Lee

Korei Południowej prędkość łyżwiarz ustanowił nowy rekord olimpijski w biegu na 500 metrów. Od 2002 roku, najlepszym wynikiem 37,30 sekund uznano, ale w Soczi Lee pokonał dystans w 37,28 sekund.

7. Rekord Ole Einar Bjørndalen

ciągu lat biathlonista legendarne spektakle zdobyły jeden brąz, srebro i osiem cztery złote medale olimpijskie. Olimpiada w Soczi ma szansę stać się prawomocny Bjørndalen karierze.

6. rekord liczby krajów, które zdobyły złote medale

raz pierwszy w historii igrzysk zimowych, złotym medalem olimpijskim uzyskanych przez zawodników z 20 różnych krajów. Przypomnijmy, że pod koniec ostatnich „białych” olimpiadzie w Vancouver mistrzami byli przedstawiciele 19 państw.

5. Record Bode Miller

amerykański stał najstarszy medalista olimpijski w narciarstwie alpejskim. Jego brązowy medal Mitter zdobył w wieku 36 lat 127 dni, bijąc poprzedni rekord norweskiego Hetilya Andre Omodta.

4. Rekord Sven Kramer

Ten holenderski łyżwiarz na igrzyskach w Soczi, złamał swój własny rekord na odległość 5000 metrów. Kramer przezwyciężyć bezprecedensową odległość w ciągu 6 minut i 10,76 sekundy.

3. Rekord Yuzuru Hanyū

Prezentacje z 19-letnim japoński łyżwiarz cały świat obserwował z zapartym tchem. Na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi Yuzuru ustanowił rekord wśród mężczyzn - singli, zyskuje więcej niż 100 punktów za wykonanie w krótkim programie.

2. Record Julija Lipnicka

Lipnitskaya został najmłodszym mistrzem olimpijskim wśród zawodników w historii igrzysk. Jego występ złoty medal w konkursie drużynowym Julia otrzymała w wieku 15 lat 249 dni, bijąc rekord amerykańskiego Tara Lipinski.