A világ leggyorsabb embere az Usain Bolt

click fraud protection

Ki a leggyorsabb ember a világon? A 100 méteres jel 9,58 másodpercen belül csak a világban élő személy - Usain Bolt( Usain Bolt), egy fenomenális sportoló.Ő a leggyorsabb ember, aki jelenleg tartja a világrekordot a 100 méteres sprint( made in Berlin, 2009-ben meghaladta a korábbi rekordot 9,69 másodperc a 2008-as pekingi olimpián).Maximális sebessége az sprint alatt 44,72 km / h volt. Ez a személy maximális sebessége, és lehetetlen hosszú ideig tartani. A Bolt 60-80 méteres szakaszon sikerült ilyen sebességet fejlesztenie, és a távolság utolsó méterében a sebesség jelentősen csökkent.

Az

sikertörténete Az 1986-ban Jamaica-ban született Usain Bolt gyorsaságát fiatal korban látták.15 évesen "Lightning" néven ismert, 2002-ben a Világbajnoki Világbajnokság diadaljának köszönhetően. Ott 200 méteres versenyt nyert, ami a világ legfiatalabb aranyérmesét tette. Később az Atlétikai Szövetségek Nemzetközi Szövetsége elnyerte a "Rising Star" díjat. Napjainkban az Usain a világ 10 leggyorsabb embere listáját tetejére helyezi.

ellenére néhány kudarcok - különösen a combhajlító sérülés nem engedte versenyezni a 2004-es athéni olimpián - Bolt hamarosan átvette a nagy vihart kavart a sport, nyert három aranyérmet a pekingi olimpián, 2008-ban. Ez az első sportoló az Olimpiai Játékok történetében, aki 100 és 200 méteres relé versenyeken első helyet szerzett.Ő képes volt futtatni egy száz méter per 9,69 másodperc 200 méterre, 19,30 másodperc, és a fáklyát 4-100 méter per 37.10, megtörve az előző és az olimpiai és világrekord.És mint a "cseresznye" a tortán: Bolt az első olyan ember, aki három világrekordot állított fel egy olimpián.

sprinter megvédte címét a „leggyorsabb ember a földön” a 2012-es londoni olimpiai játékok, lett az első ember, aki képes volt nyerni az aranyérmet a száz méter( 9,63 másodperccel lemaradva) és a távolság kétszáz méter( a 19.32 másodperc) két egymást követő olimpián. Ugyanezen olimpiai játékok mellett ő és a jamaikai csapat három másik tagja új világrekordot állított fel a 4-100 méteres relében( 36,84 másodperc).Miután a relé véget ért, Bolt vitatkozott az egyik bíróval. Az utóbbi vitte a versenyzőt a sportolóból, amelyet ajándékként akart venni. Azonban később, Bolt még mindig kapott egy pálcát ajándékként.

Úgy tűnik, sikerül elérni a sikerhatárt, de a 29 éves Bolt túl gyors ahhoz, hogy álljon.Újra belépett a sport történetében 2016-ban, miután megnyerte a harmadik egymást követő aranyérmet száz méteres távolságban a végső( állítólagosan) Rio-i Olimpiai Játékokon.

A világ leggyorsabb nõ

Ha az Usain Bolt a világ leggyorsabb embere, akkor ki a leggyorsabb nõ?Ez az Egyesült Államok lakója, Florence Delores Griffith( Joyner), akit Flo Joeként ismertek a rajongók.

A hetedik gyermek egy nagycsaládban( összesen 11 gyermek volt), egy elvált anyától nevelt. Florence emlékezett nem csak a jelenlegi világrekordot 21,34 másodperc a 200 méteres távolságot és 10,49 másodperccel a női száz méter , hanem ideges hozzáállás a megjelenésüket. Ez az első női sprinter, amely a futópadon gondosan festett, gyönyörű manikűr és világos formában. A sport világában, Firenze valódi stílusú ikongá vált.

Griffith 1998-ban szívroham következtében halt meg. Abban az időben Flo Joe 38 éves volt.

A Bolt

Usain fő riválisa lehet õrületesen gyors, de nem a leggyorsabb a bolygónkon. Ez a becsület egy gepárd( Acinonyx Jubatus), egy kecses ragadozó, aki Afrikában és Ázsiában él. Ezek a képviselők veszélyeztetett macskafélék hajthatjuk sebességgel, meghaladja a 120 km óránként , és képesek három másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 kilométer per óra. Ez a Bugatti Veyron szintje.

Tehát a gepárd könnyen el lehet érni az Usaint, de néhány száz méter után az állat el fog fogyni. Elég előrelátással, Usain képes lesz eljutni rá. .. valószínűleg.